FFRW Supports These Candidates for Florida House of Representatives

 

District 1

Michele Salzman

 

District 2 (Escambia, Santa Rosa)

Rep. Alex Andrade

 

District 3 (Santa Rosa, Okaloosa)

Rep. Jayer Williamson

 

District 4 (Okaloosa)

Pat Maney

 

District 5 (Holmes, Jackson, Walton, Washington, Bay)

Rep. Brad Drake (unopposed)

 

District 6 (Bay)

Rep. Jay Trumbull

 

District 7 (Calhoun, Franklin, Fult, Jefferson, Lafayette, Madison, Taylor, Wakeulla, Leon)

Rep. Jason Shoaf

 

District 9 (Leon)

Jim Kallinger

 

District 10 (Baker, Columbia, Hamilton, Suwannee, Alachua)

Rep. Chuck Brannan

 

District 11 (Nassau, Duval)

Rep. Cord Byrd

 

District 12 (Duval)

Rep. Clay Yarborough

 

District 15 (Duval)

Rep. Wyman Duggan

 

District 16 (Duval)

Rep. Jason Fischer

 

District 17 (St. Johns)

Rep. Cyndi Stevenson

 

District 18 (Clay)

Sam Garrison

 

District 19 (Clay, Bradford, Putnam, Union)

Rep. Bobby Payne

 

District 21 (Dixie, Gilchrist, Alachua)

Rep. Chuck Clemons

 

District 22 (Levy, Marion)

Joe Harding

 

District 23 (Marion)

Rep. Stan McClain

 

District 24 (Flagler, St. Johns, Volusia)

Rep. Paul Renner

 

District 25 (Volusia)

Rep. Tom Leek

 

District 26 (Volusia)

Rep. Elizabeth Fetterhoff

 

District 27 (Volusia)

Webster Barnaby

 

District 28 (Seminole)

Rep. David Smith

 

District 29 (Seminole)

Rep. Scott Plakon

 

District 30 (Seminole, Orange)

Bob Cortes

 

District 31 (Lake, Orange)

Keith Truenow

 

District 32 (Lake)

Rep. Anthony Sabatini

 

District 33 (Lake, Sumter, Marion)

Rep. Brett Hage

 

District 34 (Citrus, Hernando)

Rep. Ralph Massullo

 

District 35 (Hernando)

Rep. Blaise Ingoglia

 

District 36 (Pasco)

Rep. Amber Mariano

 

District 37 (Pasco)

Rep. Ardian Zika

 

District 38 (Pasco)

Rep. Randy Maggard

 

District 39 (Osceola, Polk)

Rep. Josie Tomkow

 

District 40 (Polk)

Rep. Colleen Burton

 

District 41 (Polk)

Rep. Sam Killebrew

 

District 42 (Polk, Osceola)

Fred Hawkins

 

District 44 (Orange)

Bruno Portigliatti

 

District 47 (Orange)

Jeremy Sisson

 

District 48 (Orange)

Jesus Martinez

 

District 49 (Orange)

Robert Prater

 

District 50 (Orange, Brevard)

Rep. Rene Plascencia

 

District 51 (Brevard)

Rep. Tyler Sirois

 

District 52 (Brevard)

Rep. Thad Altman

 

District 53 (Brevard)

Rep. Randy Fine

 

District 54 (Indian River, St. Lucie)

Rep. Erin Grall

 

District 55 (St. Lucie, Glades, Highlands, Okeechobe)

Kaylee Tuck

 

District 56 (DeSoto, Hardee, Polk)

Rep. Melony Bell

 

District 57 (Hillsborough)

Rep. Mike Beltran

 

District 58 (Hillsborough)

Rep. Lawrence McClure

 

District 59 (Hillsborough)

Michael Owen

 

District 60 (Hillsborough)

Rep. Jackie Toledo

 

District 62 (Hillsborough)

Angel Urbina

 

District 64 (Hillsborough, Pinellas)

Traci Koster

 

District 65 (Pinellas)

Chris Sprowls

 

District 66 (Pinellas)

Rep. Nick DiCeglie

 

District 67 (Pinellas)

Rep. Chris Latvala

 

District 68 (Pinellas)

Matt Tito

 

District 69 (Pinellas)

Linda Cheney

 

District 71 (Manatee, Sarasota)

Rep. Will Robinson

 

District 72 (Sarasota)

Fiona McFarland

 

District 73 (Manatee, Sarasota)

Rep. Tommy Gregory

 

District 74 (Sarasota)

Rep. James Buchanan

 

District 75 (Charlotte)

Rep. Mike Grant

 

District 76 (Lee)

Adam Botana

 

District 77 (Lee)

Mike Giallonbardo

 

District 78 (Lee)

Jenna Persons

 

District 79 (Lee)

Rep. Spencer Roach

 

District 80 (Hendry, Collier)

Lauren Melo

 

District 81 (Palm Beach)

Saulis Banionis

 

District 82 (Palm Beach, Martin)

John Snyder

 

District 83 (Martin, St. Lucie)

Rep. Toby Overdorf

 

District 84 (St. Lucie)

Dana Trabulsy

 

District 85 (Palm Beach)

Rep. Rick Roth

 

District 86 (Palm Beach)

Susan Kufdakis Rivera

 

District 87 (Palm Beach)

Herb Sennett

 

District 88 (Palm Beach)

Danielle Madsen

 

District 89 (Palm Beach)

Rep. Mike Caruso

 

District 90 (Palm Beach)

Lydia Maldonado

 

District 91 (Palm Beach)

Sayd Hussain

 

District 93 (Broward)

Rep. Chip LaMarca

 

District 101 (Broward)

Vinny Parlatore

 

District 103 (Broward, Miami-Dade)

Tom Frabricio

 

District 104 (Broward)

George Navarini

 

District 105 (Collier, Miami-Dade)

David Borrero

 

District 106 (Collier)

Rep. Bob Rommel

 

District 110 (Miami-Dade)

Alex Rizo

 

District 111 (Miami-Dade)

Rep. Bryan Avila

 

District 112 (Miami-Dade)

Bruno Barreiro

 

District 114 (Miami-Dade)

Demi Busatta-Cabrera

 

District 115 (Miami-Dade)

Rep. Vance Aloupis

 

District 116 (Miami-Dade)

Rep. Danny Perez

 

District 118 (Miami-Dade)

Rep. Anthony Rodriguez

 

District 119 (Miami-Dade)

Rep. Juan Fernandez-Barquin

 

District 120 (Miami-Dade, Monroe)

Jim Mooney

 

2020-10-01